Tarantulovo vlákno

Z Kelevar Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Erb.gifErb.gifErb.gifErb.gif

Nad městem Serpents Hold se snášela tma. Muž zvedl hlavu a zapálil několik svíček. Chvilku zamyšleně pozoroval plamínky. Přemýšlel, zda to co právě čte je jen starodávná pohádla pro děti elfů, nebo se zakládá na pravdě.


Legenda pravila:

V dávných dobách starého světa, který byl docela jiný než dnes, kdy zlo a utrpení provázelo elfy, lidi a trpaslíky po celé generace, mocný Exodus, budiž prokleto jeho jméno, stvořil monstrum. Pavouka obrovského jako město. Ten měl barvu jako měsíc v úplňku, nebo zasněžené hory na severu odkud pocházel. Exodus ho od narození koupal v esenci té nejčistější magie a pavouk z ní čerpal obrovskou sílu. Říkalo se, že snoval magické ledové vlákno, kterým chtel obmotat celý svět. Po strašných valkách kdy Exodus padl a země byla na čas očištěna od zla, zmizel v mořských hlubiných i Tarantul - tak tomu pavoukovi říkali. Tarantulova moc je však částečně v jeho potomcích, kteří prý obývaji hlubiny severu i dnes...


Muž zavřel knihu a přešel k oknu. Pozoroval venku procházející stráž v stříbrné zbroji. Elfové mají mnoho starých legend a tajmenství které si nechávají pro sebe, pomyslel si. Kdyby to byla pravda, stálo by za to takové pavouky a jejich vlákna trochu prozkoumat. Spojením mistrovského ovládání magie a mistrovského umění krejčovského, by možná dokázal něco ušít z dostatečně velkého počtu vláken. Pokud přežije... Uhasil svíčky, ukryl knihu zpět do tajné schránky a vyšel ven. Usmíval se. Krátkým pohybem ruky opsal ve vzduchu tajemné symboly. A zmizel.


Klíčová slova: žádné, vyrobíte si sami z vlakenZpět