This page is "edit" protected. The "autoconfirmed" right is required to "edit" this page. <ul> <li data-mw-logid="3921" data-mw-logaction="protect/protect" class="mw-logline-protect"> 6. 3. 2021, 21:34 <a href="/wiki/U%C5%BEivatel:LaboTec" class="mw-userlink" title="Uživatel:LaboTec"><bdi>LaboTec</bdi></a> <span class="mw-usertoollinks mw-changeslist-links"><span><a href="/w/index.php?title=Diskuse_s_u%C5%BEivatelem:LaboTec&amp;action=edit&amp;redlink=1" class="new mw-usertoollinks-talk" title="Diskuse s uživatelem:LaboTec (stránka neexistuje)">diskuse</a></span> <span><a href="/wiki/Speci%C3%A1ln%C3%AD:P%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvky/LaboTec" class="mw-usertoollinks-contribs" title="Speciální:Příspěvky/LaboTec">příspěvky</a></span></span> zamkl stránku <a href="/wiki/Talenty" title="Talenty">Talenty</a> [Editace=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) [Přesunutí=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) [Vymazať=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) [Chrániť=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) <span class="mw-logevent-actionlink">(<a href="/w/index.php?title=Talenty&amp;action=history&amp;offset=20210306193451" title="Talenty">historie</a>)</span> </li> </ul>
This page is "move" protected. The "autoconfirmed" right is required to "move" this page. <ul> <li data-mw-logid="3921" data-mw-logaction="protect/protect" class="mw-logline-protect"> 6. 3. 2021, 21:34 <a href="/wiki/U%C5%BEivatel:LaboTec" class="mw-userlink" title="Uživatel:LaboTec"><bdi>LaboTec</bdi></a> <span class="mw-usertoollinks mw-changeslist-links"><span><a href="/w/index.php?title=Diskuse_s_u%C5%BEivatelem:LaboTec&amp;action=edit&amp;redlink=1" class="new mw-usertoollinks-talk" title="Diskuse s uživatelem:LaboTec (stránka neexistuje)">diskuse</a></span> <span><a href="/wiki/Speci%C3%A1ln%C3%AD:P%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvky/LaboTec" class="mw-usertoollinks-contribs" title="Speciální:Příspěvky/LaboTec">příspěvky</a></span></span> zamkl stránku <a href="/wiki/Talenty" title="Talenty">Talenty</a> [Editace=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) [Přesunutí=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) [Vymazať=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) [Chrániť=Povolit jen automaticky schváleným uživatelům] (do odvolání) <span class="mw-logevent-actionlink">(<a href="/w/index.php?title=Talenty&amp;action=history&amp;offset=20210306193451" title="Talenty">historie</a>)</span> </li> </ul>

Talenty

Z Kelevar Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Talent.jpg

O čem jsou Talenty?
Chcete-li se ve výrobě ještě zdokonalit a chcet-li vyrábět fantastické předměty, jaké vám budou jiní závidet, získejte talent v daném oboru. Není to pro nováčky, není to jednoduché, ale výsledek pak stojí za to. Každý hráč má Talent jen v jedné dovednosti a jinou mít už nemůže, ledaže by se rozhodl, že predešlý Talent i s dovedností (skillem) zcela zapomene a pak se může naučit Talent nový. Bude to ovšem o něco dražsí, proto doporučujeme se velmi pečlivě rozvážit s jakým talentem spojíte svojí postavu. Každý talent vám umožnuje vyrábět/těžit/lovit vzácné věci jaké jiní nemohou a u výrobního talentu je jeden předmet, který je provázán na postavu a není mořžné ho ztratit. Někdo dá přednost výrobě, jiní budou raději vydělávat velké peníze težbou surovin. Je to na vás.

Jak talent získat?
Je nutné v rámci questu nalézt boha řemesel, Vulkána, jež vám vědomost předá.

Zde se váže legenda o jeho chrámu: Jakub pravil :Západně od Hadích synovců se nachazí vstup do jeskyně. Filip pravil :Jediné co vim, je to, ze vstup se nachazí jižně od moře J´Fer Sok. Tadeáš pravil : Zaslechl jsem, ze ho prý chrání iluze skaly. Víc nevím. Jan pravil: Zaslechl jsem, že je to někde na západ od řeky Ru. Bartoloměj pravil : Zaslechl jsem, že je někde severně od města mrtvých. Ondřej pravil : Vstup do jeskyně je někde směrem na jihozápad od Damwin Thicket. Matouš pravil: Poblíž vstupu prý trůní sedm pahorků. Víc nevím. Tomáš pravil : V okolí vstupu do jeskyně se nachází listnatý háj. Alespoň to jsem zaslechl.

Legenda o Vulkánovi
Jedna prastará legenda vypráví o bohu jěž byl patronem řemeslníků a všech kdo zručně ovládali rozličné nástroje. Kde se vzal a odkud přišel už nikdo dnes netuší a je známo jen jeho jméno. Bůh Vulkán, zpodobňovaný jako mohutný obr s velkou dřevenou magickou palicí, která prý dokázala být vržena přes půl světa a sama se Vulkánovi vracela do rukou. Jak již bylo řečeno tohoto boha vyznávali řemeslníci, horníci, dřevorubci,ale i alchymisté a rybáři.
Před každou započatou prací neopomněli se k němu pomodlit za zdárné dokončení díla. Vulkán laskavě shlížel na své ovečky a tu a tam pomohl svou magickou mocí k obdivuhodnému výtvoru či k nalezení zlaté žíly chudému kopáči. Lid se zdokonaloval v řemeslech a Vulkán potěšen jejich pílí vybral 9 nejšikovnějších mužů a žen a naučil je jak rozvinout schopnost zvanou Talent.
Těchto devět řemesel bylo zastoupeno: kovářem, truhlářem, krejčím, dráteníkem, kušařem, alchymistou, rybářem, kopáčem a dřevorubcem.

Co je potřeba?
Pro každý z talentů je potřeba dovést některé Vaše dovednosti k dokonalosti, viz. tabulky níže. Dále je potřeba přinést Vulkánovi určitý peněžní obnos [pro Vaši první volbu je to 150.000 gp, případné další změny jsou zpoplatněny více a mít Skill Cup minimálně 3000.

Talenty výrobní[editovat | hide all | hide | editovat zdroj]

Obrázek Název talentu Potřebné dovednosti
Alchemy.gif
Alchemy
Alchymie
Alchemy
Magery
Taste Identification
Blacksmithy.gif
Blacksmithing
Kovářství
Arms Lore
Tinkering
Blacksmithing
Mining
Bowcraft fletching.gif
Bowcraft
Výroba luků
Lumberjacking
Bowcraft
Carpentry
Archery
Carpentry.gif
Carpentry
Truhlářství
Lumberjacking
Bowcraft
Carpentry
Tailoring.gif
Tailoring
Krejčovství
Tailoring
Anatomy
Animal Lore
Tinkering.gif
Tinkering
Drátenictví
Mining
Blacksmithing
Tinkering

Talenty těžební[editovat | hide | editovat zdroj]

Obrázek Název talentu Potřebné dovednosti
Fishing.gif
Fishing
Rybaření
Fishing
Tracking
Veterinary
Animal Lore
Lumberjacking.gif
Lumberjacking
Dřevorubectví
Lumberjacking
Bowcraft
Carpentry
Mining.gif
Mining
Hornictví
Mining
Blacksmithing
Tinkering