Poklady

Z Kelevar Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Klasické mapy pokladů[editovat | hide all | hide | editovat zdroj]

Jak již bylo psáno, pro úspěšné vyluštění mapky s pokladem je potřeba dovednost Cartography, pro následné vykopání dovednost Mining a pro odemčení truhly dovednost Lockpicking. V případě, že se Vám mapu nepodaří rozluštít, úroveň Vaší dovednosti Cartography ještě není dostatečná, viz. tabulka níže.

  • Pro luštění mapek musíte mít v batohu Sextant
Level Cartography na vyluštění Mining na vykopání Lockpicking na odemčení Obrázek
1 50% 60% 60% Level1.gif
2 60% 70% 70% Level2.gif
3 70% 80% 80% Level3.gif
4 80% 90% 90% Level4.gif
5 90% 100% 100% Level5.gif

Pokud již máte rozluštěnou mapu, můžete přistoupit k samotnému hledání pokladu. Poklikáním na mapu se vám zobrazí lokace s umístěním pokladu, vydejte se tedy na místo, kam mapa ukazuje. Idealní je ovšem kliknout 2x na Sextant a následně na mapu s pokladem, ihned se tak dozvíte souřadnice, kde se poklad nachází. Svoji pozici následně můžete určovat pomocí příkazu .where, nebo lze s úspěchem použít UO Auto-Map. Pokud si myslíte, že jste již na správných souřadnicích, můžete se pustit do kopání samotného, což se provádí dvojklikem na danou mapku (upozornění: pro úspěšné vykopání mapy nemůžete sedět na žádném povozu). Postavička Vám řekne, zda jste na správných souřadnicích nebo musíte hledat dále. Při úspěšném vykopání si však dávejte pozor na monstra, která se na místě pokladu objeví.
Po zabití monster, které stráží poklad již nic nebrání odemknutí truhly a odměna je Vaše.

Tip: Po získání odměny z pokladu lze bednu odstranit jejím kompletním vyprázdněním a opětovným otevřením truhla zmizí (to se například hodí, když máte více map na stejné místo).

Pro kopání pokladů potřebujete:

  • Rozluštěnou mapu
  • Musíte mít v batohu Sextant
  • Pro kopání mapek 1 - 3 levelu Vám postačí Iron Pickaxe, pro 4 a 5 level Mytheril Pickaxe
Level Monstra, která Vás mohou napadnout
1 Ettin, Skeleton, Troll, Orc Lord
2 Orc mage, Orc Lord, Gargoyle, Gazer, Hell Hound, Earth Elemental
3 Liche, Air Elemental, Water Elemental, Fire Elemental, Ogre Lord
4 Liche, Liche Lord, Daemon, Daemon Sword, Elder Gazer, Ogre Lord, Orc Mage
5 Balron, Liche Lord, Daemon, Daemon sword, Elder Gazer, Poison Elemental, Blood Elemental, Ogre Lord

A kde se daji mapy pokladů najít?

Při boji s některými monstry máte šanci, že Vám vypadně nerozluštěná mapa pokladu. Zpravidla platí, že čím silnější monstrum, tím k vetšímu pokladu bude mapa.

Level Monstra, u kterých můžete mapu najít
1 Deamon Summoner, Earthquaker, Fire Hound (Fire dungeon), Imp, Liche, Ophidian Warrior, Poison elemental, Stone Harpy, Terathan warrior, Troll
elfové v Phek-lhe, potvory v Dark Temple
2 Cyclop, Elementálové (údajně všichni), Imp, Liche, Liche Lord, Living Snow, Seeker
mágové v Phek-lhe, trpaslíci z Ice dungeonu
3 Deamon Summoner, malý drak, Seeker, Stone Gargoyle, Terathan Avenger, Terathan Matriarch, Vampir v Hytlothu
4 Acid elemental, Balron, Deamon Summoner, Efret, Ice Dragon, Ice Fiend. Liche Lord, Lurker, Poison elemental, Titan, Wyvern
5 Admiral v Phek-lhe, Balron, Carmilla, Imothep, Ralkadees v Shame, Seeker, Skeleton Prince, vrchní kušař v Dark Temple

Mapy pokladů na moře[editovat | hide | editovat zdroj]

Mapa more.png

Zcela odlišnou kapitolou jsou tajemné mapky pokladů, které Vás zavedou za ztracenými mořskými poklady. Honba za nimi je trochu jiná než u těch klasických, protože se nenacházejí na pevnině, nýbrž naprosto kdekoliv na moři. Pokud takovou mapku získáte (najdete ji tu a tam v libovolné vodní obludě), musíte ji nejprve klasicky rozluštit (je potřeba mít alespoň 80% dovednosti Cartography ). Z mapy nevyčtete přesné souřadnice pokladu, lokaci budete z mapy muset vyčíst sami dle tvaru přilehlých pevnin. Nemusíte se však bát zdlouhavého hledání, narozdíl od map na souši nemusíte stát přímo na daných souřadnicích, ale postačí být v okolí.

Když doplujete na dané místo, můžete se pokusit poklad vylovit. K tomu je třeba alespoň 90% dovednosti Fishing, pořádnou sílu a zásobu pevných prutů. Mnohdy se totiž stane, že prut tu tíhu nevydrží a zlomí se.

Jakmile se Vám povede vylovit poklad, objeví se spolu s ním i několik velice nebezpečných monster, se kterými si není radno zahrávat - Sea shark, Water elemental a Sea snake. Na první pohled tak děsivě nevypadají, ale už ten druhý může být s trochou smůly černobílý, ale to si musí každý vyzkoušet a zažít sám.

Po zabití všech monster a odemknutí truhly je poklad Váš, stejně jako u klasických map pokladů.