Škola Nekromancie

Z Kelevar Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Historie[editovat | hide all | hide | editovat zdroj]

Pentagram.gif

Kronika Věků - Pověst o Karlaxovi


Učitel Nekromancie[editovat | hide | editovat zdroj]

Aby ses naučil něco z nekromancie, musíš najít učitele nekromancie Cypriana, který ti zadá řadu úkolů. Při tom tě naučí nové kouzla. Dávej ale pozor, nekromancie je jen pro zkušené mágy.


Grandnecrobook.gif

Necromancer SpellBook[editovat | hide | editovat zdroj]

Necromacer SpellBook lze používat od 100% Magery. Použití knížky snižuje karmu. Knížku nelze ztratit (je newbie) a po prvém nasazení se linkuje.

Gnb.png
Kouzlo Formule Přísady Mana Cast Time Popis
Summon undead Kal An Sanct Corp Bones.gif Fertiledirt.gif Blackmoor.gif Daemonbone.gif 50 1.0 Vyvolání nemrtvých služebníků:

96% Necromancy - Skeleton, Temný Kostlivec, Liche, Fiend, Vampire
100% Necromancy - Posel Smrti - potřeba mít artefakt Mondainovo žezlo zvyšující dovednost nekromancie

Animate dead Kal Xen An Grav Dragonblood.gif Bloodspawn.gif Vialofblood.gif Deadwood.gif 40 3.0 Oživení mrtvých:

Nejde oživit významná NPC (obvykle se speciální barvou jména), nemrtvé (neboť ti již byli jednou oživeni) a hráče , jinak je možné oživit jakékoli mrtvé tělo, avšak životnost takto oživené příšery závisí na její síle (například králík vydrží přes půl hodiny, Wyverna cca 120s atd.)

Liche Form Rel Xen Corp Ort Blackmoor.gif Executionerscap.gif Obsidian.gif Bloodspawn.gif 55 3.0 Umožní proměnu ve formu Nemrtvého Liche:

nemůže používat zbraně a štíty
má regenerace 4 many za vteřinu
o polovinu větší poškození způsobené NPC kouzlem
pro účely zranění se bere jako nemrtvý Destroy undead
nemožnost kouzlit léčivá a ochranná kouzla
v morphu Liche máte STR 120, DEX 50, INT 180, +10 Magery, +30 Necro resist, imunita na jed, 60 armor, každý zásah způsobuje nepříteli prokletí, imunita na prokletí

Drain Life Vas Des Rel Mani Bloodspawn.gif Serpentscales.gif Deadwood.gif Obsidian.gif 30 1.5 Kouzlo vysávající životní sílu obětim.

Z nepřátel tímto kouzlem vysává nekromant život, což ho zároveň léčí. Účinnou obranou jsou artefakty typu Sacriface amuletu či Brnění ctností.

Fire bolt Vas Flam Por Blackpearl.gif Volcanicash.gif Serpentscales.gif 15 1.0 Zakladní útočné kouzlo temné magie. Smrticí šíp doprovázený iluzí ohně.
 
Scions Plague In Corp Blackmoor.gif Executionerscap.gif Pigiron.gif Batwing.gif 20 1.5 Sešle na oběť mor, který ji po dobu dvou minut oslabí a ochromí její obranu. Navíc tímto kouzlem způsobí pomalou ztrátu životů, many a staminy. Mor lze léčit například pomocí kouzla Arch Cure.
 Necronomiconbook.gif

Karlaxův Necronomicon[editovat | hide | editovat zdroj]

Karlaxův Necronomicon lze používat od 105% Magery. Použití knížky snižuje karmu. Tento Necronomicon je speciálním artefaktem, který lze získat zabitím samotného Karlaxe. Z důvodu síly tohoto artefaktu je jeho "životnost" omezena na dobu 15 dní, poté zmízí. Samozřejmě jako všechny artefakty není nb.

Necronomicon.gif
Kouzlo Formule Přísady Mana Cast Time Popis
Bone Armor In Corp Sanct Ylem Dragonblood.gif Daemonbone.gif Vialofblood.gif Blackmoor.gif 25 1.2 Vyvolá temnou auru obklopující nekromanta

Pouze na sesílatele, +10 AR, imunita na poison, imunita na Scion Plague, při zásahu zblízka vysávání života necromancy/100 (cca 10 HP).

Touch of Dead Vas In Nox Sanct Corp Bloodspawn.gif Serpentscales.gif Deadwood.gif Obsidian.gif 50 3.0 Dotek smrti

Patrně nejničivější kouzlo stvořené nekromanty, které působí na všechny v okolí nekromanta, zruší jejich očarování, způsobí silnou otravu a způsobí rovněž zranění za 25 života. Co více, nekromant současně ze všech zasažených bytostí vysaje životní sílu, což ho léčí.

Mass Firebolt Vas Vas Flam Por 2 Blackpearl.gif 2 Volcanicash.gif 2 Serpentscales.gif 45 2.5 Sešle na nepřátele v okolí Fire bolt.
 
Fear Vas Uus Jux Executionerscap.gif Bones.gif Wyrmsheart.gif Fertiledirt.gif 35 2.0 Zastrašení nepřátel

Nepřátelé zasažení tímto kouzlem jsou paralyzováni strachem a pohybují se jen velmi pomalu (na hráče působí kouzlo poloviční dobu).

Control Undead Vas Corp Por Wis Executionerscap.gif Pumice.gif Pigiron.gif Batwing.gif 35 2.0 Ovládnutí nemrtvého.

Tímto kouzlem lze ovládnout libovolného nemrtvého. Šance na úspěch a doba ovládnutí závisí na síle daného NPC. Nekromant může ovládat pouze jednoho nemrtvého.

Rage In Mani Sanct Ylem Dragonblood.gif Eyeofnewt.gif Brimstone.gif 25 3.0 Zuřivost

Pouze na sesílatele. Toto kouzlo podnítí nekromantovu zuřivost a jeho síla roste zabíjením nepřátel. Za každé zabití doplnění HP/mana/stam ve výší 5% z max mana, hit, stam zabitého. Nefunguje proti nemrtvým. Nekromant pod tímto kouzlem v touze zabíjet nedbá na vlastní obranu a sníže je se tak AR o 10.