Škola Elementární Magie

Z Kelevar Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Historie[editovat | hide all | hide | editovat zdroj]

Magistr Tharkuul se poklonil před svým arcikancléřem a tvářil se pokorně. V duchu se usmíval. Dnes byl jeho den. „Říkáte tedy kolego, že se vám podařilo dokončit testování živlů a jejich využití v kouzlení?“ ptal se arcikancléř Calistus „Tak nám to prosím předveďte.“ Tharkuul zahájil sadu kouzlení a po několika minutách se zdálo, že to na přítomné kouzelníky i arcikancléře nechalo patřičný dojem. „Vaše práce skutečně přinesla výsledky, blahopřeji. Tímto je tedy povoleno, abyste zahájil výuku této nové magické disciplíny.“ Arcikancléř si smetl z klobouku sníh a odešel z laboratoře.


Učení Elementární Magie[editovat | hide | editovat zdroj]

V akademii kouzelníků v dalekém světě Ilshenaru, kde vládnou gargoylové, jednoho dne byla zahájena výuka nové magické školy. Elementární magie. Magie je velice silná a je určena jak k útoku tak obraně. Je určena všem zájemcům, bez rozdílu postavení a zaměření, ale k jejímu získání vede cesta plná trní.

Mág, který se naučí elementární magii obdrží kouzelnou knihu(Book of Elements) a kouzelnou hůl(Staff of Elements), kterou nesmí dát z ruky. Při kouzlení nejsou potřeba reagenty.


Elem hul.png

Staff of Elements[editovat | hide | editovat zdroj]

Hůl se nabije jednorázově na 50 kouzel u elementárního pentagramu. Maximální počet kouzel se do hole vejde 500.
Pro nabití hole na 50 kouzel je potřeba:

  • 10 kousků ingotů Mědi Copperingot.gif
  • 50 černých perel Blackpearl.gif
  • 100 kusů obsidiánu Obsidian.gif
  • 50 česneků Garlic.gif
  • 30 pírek Feather.gif


Elementarni kniha.gif

Book of Elements[editovat | hide | editovat zdroj]

Elembook.gif


Kouzlo Formule Nabití Mana Cast time Popis
Tempest Volám hromy a blesky 2 50 3.5 Element vzduchu. Ovládnutí hromů a bouří. Zničující kouzlo pomocí elektrických výbojů působící na vše kolem sesilatele po dobu 12 vteřin. Sesílatel se může pohybovat, avšak nesmí kouzlit, jinak se kouzlo přeruší. Kouzlo nepůsobí za překážky.
Freezing blast Volám mráz na nepřítele 1 15 1.5 Element ledu. Útočné kouzlo, které využívá silného mrazu na poranění protivníka. Výhodou je jen občasná spotřeba kouzelného nabití z magické hole.
 
Master Resistor
Volám pomoc proti živlům 1 25 3.0 +15 resist k elementům (oheň, blesky, mráz a jed) po dobu 2 minut.
Funguje jen na sesilatele.
Master of Elemens Volám elementy do svých rukou 1 40 3.0 +15 bonus k elementům (oheň, blesky, mráz a jed) po dobu 2 minut.

Funguje jen na sesilatele.

Greater Poison Volám jed na nepřítele 1 30 2.5 Element jedu. Útočné kouzlo, které krom slabšího zranění využívá smrtelného jedu na nakažení protivníka.
 
Punishment
Ruším pomoc živlů 1 40 3.0 Na dobu 2 minut sníží protivníkovi o 15 resisty na elementy (oheň, blesky, mráz a jed).
 


Elmkniha.gif

Advanced Book of Elements[editovat | hide | editovat zdroj]

Elmknihagump.gif


Kouzlo Formule Nabití Mana Cast time Popis
Mana Shield Magický štít ať mne chrání 1 40 3.0 Element vody, vzduchu. Zřejmě vrcholné kouzlo elementálních mágů, u kterých je jejich schopnost ovládat elementy vykoupena křehkou tělesnou schránkou a nemožností nosit brnění. Toto kouzlo je vrcholem umění ovládat magickou energii - manu. Při zásahu záporným kouzlem kouzelník pohltí čtvrtinu many tohoto kouzla. Dále jedna pětina zranění odečte namísto života manu. Spotřebováním many se kouzlo zruší.

Funguje jen na sesílatele.

Flesh to Stone Proměňuji tě v kámen 1 50 3.0 Element země. Promění cíl v kámen, cíl se stane nehybní, nemůže ani útočit. Nelze použít na hráče.
 
Fire Shield
Ohnivý štít ať mne chrání 1 40 2.0 Element ohně. Sesílatele obklopí ohnivá aura, která působí zranění nepříteli útočícímu zblízka. Toto kouzlo při každém působení spotřebuje 2 many. Spotřebováním many se kouzlo zruší.

Funguje jen na sesílatele.

Elemental Golem Volám elementy do svých rukou 1 50 3.5 Element dle golema. Přivolá na pomoc služebníka jednoho z živlů dle výběru.
Poison Cloud Volám oblaka jedu 1 100 4.0 Element země - jedu. V okolí sesílatele se začnou tvořit magické jedové výpary způsobující otravu a poškození zdraví.
 
Energize
Zaostřuji mysl 1 30 2.0 Element vzduchu. Kouzelníka obklopuje magická aura, díky které čerpá z okolí více magické energie (many). Jeho tělo je však náchylnější zranění (-10 AR).

Funguje jen na sesílatele.