Škola Bílé Magie

Z Kelevar Wiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zrození Bílé Magie[editovat | hide all | hide | editovat zdroj]

Ankh.png

Král položil ruce na hlavu paladina a požehnal mu. „Vstupuje do tebe síla ctností, paladine. Žehnám ti a vkládám na tebe moje znalosti magie ctnostné. Magie bílé.“ pravil král paladinovi, který v posvátné úctě stál v chrámu Ctností a cítil kolem sebe plynout magickou energii.

Magie bílá, jak král vysvětlil, není určena k útoku, ale aby přinášela naději a světlo tam, kde je třeba. Bílá magie, to jsou ruce léčitele, které uzdravují a žehnají a zahánějí chmury. Devět paladinů pokleklo v Chrámu Ctností, v rukou kouzelnou knihu světlem zářící. V kruhu kolem svého krále. Nyní se z nich stali mágové znalí bílé magie. Vrchol magického umění v jejich rukou. Pak je král poslal do světa, aby dnes naučená kouzla využili tam, kde bude třeba. Chrám utichl, jak za posledním paladinem zapadla brána. Artefakty ctností zařily o něco jasnějším světlem, jakoby v naději.

Král stál na střeše svého paláce a hleděl na sever. Jakoby viděl vzdálenou temnou vež, ve které kdosi stál a díval se na něj. Richardovi se vkradl chlad do srdce a zahlédl v nitru svých myšlenek armádu mrtvých a temné postavy nad hrobem. Zmocnil se ho zvláštní pocit. Věděl, že výuka bílé magie začala v pravý čas.


Učení Bílé Magie[editovat | hide | editovat zdroj]

Bílá magie je vrcholné poznání kouzel a není určené pro každého. Pouze ctnostní mágové mohou dosáhnout na tato kouzla. Mág který pak možnost používat bílou magii získá, musí neustále mít svoji karmu na vysoké úrovni, jinak se v jeho myšlenkách tato kouzla zamlží a nebude schopen je vyslovit.

Mág, který by snad byl znám více jak jednou neprominutou vraždou, pokusem učit se temné magii, nebo karmou velmi nízkou, ať si netroufá použít čistou knihu bílé magie, protože ta ho pak opustí a musel by ji shánět znovu.

Taktéž vampíři nemohou používat knihu Bílé magie, avšak bílý mág je díky síle ctnostné magie chráněn proti nebezpečí nákazy vampirismem.

Mocným kouzlům bílé magie sa lze naučt u Dariona, který nabízí quest Bílá Magie.

Bila kniha.gif

Kniha svetla (Book of Lights)[editovat | hide | editovat zdroj]

Whitebook.gif
Kouzlo Formule Přísady Mana Cast Time Popis
Aura of Lights Uus Lor Sanct Ginseng.gif Garlic.gif Batwing.gif 25 1.2 Po dobu 35 vteřin zvedne sesilateli armor o 10 a rychle regeneruje zdraví 2hp/s. Dále poskytne sesílateli imunitu na jed a jednorázovou reflexi na kouzlo. Nelze přerušit kouzlem.

Toto kouzlo funguje jen na sesilatele kouzla, mistra bílé magie.

Destroy Undead In Grav Corp Obsidian.gif Brimstone.gif Pumice.gif Mandrakeroot.gif 50 1.5 Zničující světelná aura proti nemrtvým.
 
Recover
Vas An Nox Sanct Ginseng.gif Obsidian.gif Vialofblood.gif 15 1.1 Kouzlo které léčí najednou zranění, únavu i otravu včetně nejhoršího smrtelného jedu. Současně léči následky kouzla Scions Plague.

Toto kouzlo funguje jen na sesilatele kouzla, mistra bílé magie.

Sacred Ritual An Sanct Corp Mandrakeroot.gif Vialofblood.gif Brimstone.gif 70 5.0 Toto požehnané kouzlo umožní sesilateli vzkřísit své druhy i v hlubokých podzemních kobkách, kde to je ostatním zapovězeno. Vzkříšený zároveň je kouzlem vyléčen a je mu dáno světlo.
 
Silence Kal Wis Lor Pumice.gif Brimstone.gif Spidersilk.gif 50 1.4 Na několik vteřin umlčí všehny nepřítele v okolí 9 polí od sesilatele a ten umlčen, nemůže používat žádné útočné kouzla.
 
Touch of Angel
Vas Sanct Mani Ginseng.gif Mandrakeroot.gif Wyrmsheart.gif 25 1.7 Skupinové kouzlo, které léčí všechny okolo sesilatele, rány i jedy. Na vrahy toto kouzlo nepůsobí!
 


Advwhitebook.gif

Velká kniha světla (Advanced Book of Lights)[editovat | hide | editovat zdroj]

Advwhitebookgump.gif
Kouzlo Formule Přísady Mana Cast Time Popis
Armor of Gods Vas Uus Sanct Quas Daemonbone.gif Dragonblood.gif Vialofblood.gif Blackmoor.gif 25 1.2 Toto kouzlo funguje jen na sesilatele kouzla, mistra bílé magie. +10 AR, imunita na poison, imunita na Scion Plague, při zásahu střelnou zbraní šance na odražení střely zpět na střelce.
Holy Bolt Vas Lor Por Blackpearl.gif Serpentscales.gif Volcanicash.gif 15 1.0 Svatá střela s obdodným efektem jako nekromantský firebolt. Holy bolt je však slabší proti cílů s kladnou karmou, avšak proti karmě záporné nepatrně silnější.
 
Song of Peace
Kal Vas Wis Lor Pumice.gif Obsidian.gif Spidersilk.gif Bloodspawn.gif 35 1.4 Proti NPC působí jako velmi silný efekt skillu peacemaking, tj. pokud se efekt povede, monstrum přeruší akce a neútočí. Šance i délka trvání efektu kouzla závisí na magery sesílatele a síle monstra (njn STR ale celkové). Proti Hráčům kouzlo působí podobně jako silence s tím, že krom magického útoku znemožňuje i útok zbraněmi, působí však jen na jeden cíl.
Champions Weapon Rel Sanct Ylem Dragonblood.gif Eyeofnewt.gif Brimstone.gif Blackmoor.gif 50 4.0 Toto požehnané kouzlo posílí vybranou zbraň (+5 enchant). Nelze použít na střelné zbraně. V jeden okamžik paladin udrží pouze jedno očarování.
Leap Vas Por Executionerscap.gif Bones.gif Wyrmsheart.gif Fertiledirt.gif 15 2.0 Pod vlivem tohoto kouzla paladin obřím skokem dostihne svého protivníka. Ten musí být do vzdálenosti 12 polí. Každý skok spotřebuje 3 staminy za každé pole vzdálenosti. Samotný efekt skoku se spustí dvojklikem na charakter při prvním útoku. Stejně tak je logické, že cíl nesmí být za překážkou.
Share Life
Vas Mani Deadwood.gif Pumice.gif Pigiron.gif Batwing.gif 30 3.0 Vrcholné kouzlo všech bílých mágů a paladinů. Sesílatel po dobu trvání kouzla sdílí zranění s cílem, který si vybere, musí však jít o hráče a ovladatele bílé magie. NPC toto kouzlo nedokáží dispellnout.